VÝCVIK PILOTA MOTOROVÝCH LETADEL PPL(A)

Výcvik je možno zahájit po dosažení 16 ti let věku a po absolvování lékařské prohlídky u leteckého lékaře. Výcvik je prováděn na letounu Cessna 172 SP. Obsahem výcviku je řízení letadla a dále využívání navigačních prostředků a provádění letů v řízených prostorech velkých dopravních letišť. Absolventi tohoto výcviku se mohou věnovat sportovnímu létání v různých kategoriích ( akrobacie, navigační létání atd. ). Zájemci o kariéru profesionálního pilota mohou po absolvování tohoto kurzu pokračovat ve výcviku nočních letů , letů podle přístrojů a završit vše výcvikem obchodního pilota CPL (A) s doložkou pro lety IFR. Všechny uvedené výcviky je možné absolvovat na našem letišti.

Výcvik PPL (A) obnáší cca 110 hodin teoretické výuky a 45 hodin letového výcviku. Je zakončen pilotními zkouškami a získáte kvalifikaci PPL(A) – tedy privátní pilot letounů. Po nalétání 70ti letových hodin ve funkci velitele letounu a doplňovacím, šestihodinovém výcviku, lze rozšířit na oprávnění k řízení vícemotorových letadel MEP.

Našim absolventům nabízíme možnost půjčování letounu Cessna 172 SP. Dostatečný prostor v kabině ( 4 sedačky) a dolet letounu více než 1000 kilometrů Vám umožní uskutečnit výlety po celé Evropě.

Cena výcviku se pohybuje kolem částky 225 000,- Kč

cessna