VÝCVIK PILOTA MOTOROVÝCH LETADEL

Jedná se o nejvyšší stupeň výcviku, který Vám nabízíme. Výcvik je možno zahájit po dosažení 16 ti let věku a po absolvování lékařské prohlídky u leteckého lékaře. Výcvik je prováděn na letounu Cessna 172 SP. Obsahem výcviku je řízení letadla a dále využívání navigačních prostředků a provádění letů v řízených prostorech velkých dopravních letišť. Absolventi tohoto výcviku se mohou věnovat sportovnímu létání v různých kategoriích ( akrobacie, navigační létání atd. ). Zájemci o kariéru profesionálního pilota mohou po absolvování tohoto kurzu pokračovat ve výcviku nočních letů nebo letů podle přístrojů. Po dosažení patřičného náletu se mohou zapsat do výcviku na obchodního pilota. Tento výcvik mohou absolvovat na našem letišti.

Výcvik obnáší cca 110 hodin teoretické výuky a 45 hodin letového výcviku. Je zakončen pilotními zkouškami a získáte kvalifikaci PPL(A) – tedy privátní pilot letounů. Po nalétání 70ti letových hodin ve funkci velitele letounu a doplňovacím, šestihodinovém výcviku, lze rozšířit na oprávnění k řízení vícemotorových letadel MEP.

Našim absolventům nabízíme možnost půjčování letounu Cessna 172 SP. Dostatečný prostor v kabině ( 4 sedačky) a dolet letounu více než 1000 kilometrů Vám umožní uskutečnit výlety po celé Evropě.

Cena výcviku se pohybuje kolem částky 225 000,- Kč

cessna